Menu Zamknij

Aktywność fizyczna jest najważniejszym nawykiem?

To, że wprowadzanie dobrych nawyków i likwidowanie szkodliwych nawyków jest kluczem do sukcesu, jest oczywiste. Okazuje się jednak, że nie wszystkie nawyki są tak samo ważne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Naukowcy odkryli, że istnieją nawyki kluczowe, które w większym stopniu wpływają na nasze życie niż inne mechaniczne zachowania. Okazuje się, że jednym z najważniejszych nawyków kluczowych jest aktywność fizyczna. 

Nawyk kluczowy to taki, który sprawia, że łatwiej jest wprowadzać inne zdrowe nawyki lub powoduje, że są one przyjemniejsze. Charles Duhigg w książce “Siła nawyku” gromadzi badania dowodzące, że najczęstszymi i najważniejszymi nawykami kluczowymi jest regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta. 

Wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej do codziennego życia jest nawykiem kluczowym, ponieważ sprawia, że łatwiej przychodzi poprawa innych sfer życia. Badania dowodzą, że osoby ćwiczące regularnie automatycznie zaczynają się zdrowiej odżywiać. Działa to również w drugą stronę – ci, którzy zwracają uwagę na zbilansowaną dietę po jakimś czasie rozpoczynają bardziej aktywny styl życia.

Dodatkowo regularna aktywność fizyczna zwiększa efektywność pracy. Wprowadzenie nawyku uprawiania sportu sprawia, że bardziej konsekwentnie pracujemy i mniej ulegamy rozproszeniom. Podczas aktywności fizycznej pokonujemy bariery własnego ciała, co nasz organizm nagradza dawką endorfin. Dlatego skutki tego nawyku szybko dają efekty, a my sami odczuwamy głód kolejnych osiągnięć. Dlatego zaczynamy prowadzić zdrowszą dietę, bardziej staramy się w pracy czy zaczynamy regularnie sprzątać. Wszystko po to, by przy częstszych okazjach odczuwać podobne zadowolenie. Nasz organizm sam nastraja się do tego, by osiągać kolejne sukcesy. 

Nawyki kluczowe nie są dla wszystkich takie same. Swojego nawyku kluczowego należy szukać. Dla jednej osoby może to być zmywanie po każdym posiłku, dla innej prowadzenie dziennika. Jednak statystycznie najczęstszymi i najbardziej efektywnymi nawykami kluczowymi są zdrowa dieta i aktywność fizyczna. 

Warto więc rozpocząć poszukiwanie swojego nawyku kluczowego od zwiększenia dawki ruchu. Aqua aerobik to świetna forma ćwiczeń na początek – jest relaksująca i przyjemna, dlatego nie zniechęci Cię po kilku treningach!

Sprawdź liczbę miejsc i zobacz, czy któraś z grup nie wpisuje się idealnie w Twój grafik! 👉https://www.aqua-aerobik.pl/