Menu Zamknij

Co wybrać: aqua aerobik czy bieganie?

Bieganie to coraz częściej wybierana forma aktywności. Pokażmy jej wady i zalety, porównując z aqua aerobikiem.

Bieganie jest najlepszą aktywnością poprawiającą kondycję i pracę serca. Wytrzymałość się zwiększa już po kilku treningach. 

Aqua aerobik również poprawia kondycję, z mniejszym uczuciem zmęczenia i zadyszki, lecz potrzeba regularnych ćwiczeń przez co najmniej miesiąc, by zobaczyć efekty. 

Obie formy odstresowują. Poza wpływem ruchu na stres, każda z tych aktywności ma dodatkowy atut. Bieganie zazwyczaj odbywa się na powietrzu, co pomaga dotlenić się w otoczeniu przyrody w parku czy lesie.

Aqua aerobik odstresowuje dzięki kojącej i wyciszającej obecności wody. Regularna aktywność w wodzie znacząco zmniejsza odczuwanie stresu. 

Bieganie najlepiej działa na kondycję, wzmacnia również mięśnie nóg. Aqua aerobik zaś wzmacnia całe ciało i pobudza pracę wszystkich mięśni.

Bieganie dla osób początkujących silnie obciąża stawy. Dopiero dzięki regularnym treningom, stawy przyzwyczajają się do większego wysiłku. Aqua aerobik pracuje nad stawami i kręgosłupem, odciążając je i nie stwarzając ryzyka kontuzji.

Obie formy to świetna forma treningu. Najlepiej aqua aerobik uprawiać równolegle z bieganiem, dzięki temu wzmocnimy całe ciało i odciążymy stawy. 

Jesteś zainteresowana aqua aerobikiem? Dołącz do Aqua Aerobiku z Figurą!

Opublikowany wAqua Aerobik, zdrowie

Przeczytaj również...