Menu Zamknij

Czy ćwiczenia mają wpływ na wygląd naszej skóry❓

Oto kilka rad naszego eksperta – naszej instruktorki Agnieszki Pacześniak, która ukończyła studia z zakresu fizjoterapii, ale również kosmetologii.
 
Aktywność fizyczna wpływa na:
✅ przyspieszenie pracy serca, za czym idzie zwiększenie przepływu krwi, a następnie rozszerzenie naczyń krwionośnych również na twarzy. Rozszerzone naczynia krwionośne wpływają na odżywienie oraz na zwiększenie metabolizmu komórkowego, dzięki temu nasza skóra zdecydowanie lepiej wygląda. nabiera lepszego kolorytu – młodzieńczego blasku.
 
✅ przyspieszenie wydalania wszystkich zbędnych produktów przemiany materii, mówiąc wprost zabiera złe toksyny, dlatego nasza skóra zdecydowanie lepiej wygląda
 
✅zwiększenie produkcji kolagenu – czyli skóra staje się jędrniejsza i zdrowsza.
 
✅ podczas wysiłku dochodzi do termoregulacji, nasz organizm wytwarza pot, aby nie doszło do przegrzania a razem z potem pozbywa się z organizmu toksyn – nadmiaru soli. Pot zawiera w sobie mocznik, który ma również działania nawilżające. Wydzielanie potu podczas ćwiczeń bardzo dobrze wpływa na nasza skórę.
 
✅ Aktywność fizyczna niweluje stres. Endorfiny wydzielane podczas aktywności fizycznej dają nam pewność siebie. Czujemy się dużo lepiej, poprawia się nasza postawa. Następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Poczucie spełnienia. Na twarzy pojawia się uśmiech, dlatego osoby ćwiczące wyglądają atrakcyjniej.
 
✅ Podczas stresujących sytuacji nasz organizm wytwarza hormon stresu – kortyzon, który pobudza gruczoły łojowe. Stresując się mamy nadmiar produkcji sebum – gruczołów łojowych co może prowadzić do problemów skórnych. Uprawiając aktywność fizyczną działamy również na ten hormon zmniejszając jego wydzielanie, bo aktywność działa odstresowująco i relaksująco.
 
Zajęcia zdrowy kręgosłup i aqua aerobik oprócz tego, że świetnie działa na kręgosłup, na kondycje ale również świetnie wpływają na nasza skórę. Wysiłek fizyczny również świetnie wpływa na nogi i na cellulit.
 
Pamiętajcie, aby ćwicząc mieć oczyszczona skórę z makijażu, aby nie były zapchane pory.
Po wysiłku fizycznym również oczyścić skórę i nałożyć odpowiedni krem używać kremów z filtrem.