Menu Zamknij

 Dlaczego aqua aerobik jest idealnym treningiem dla osób starszych?

aqua aerobik dla seniorów

Ludzie w podeszłym wieku często zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi i trudnościami w utrzymaniu dobrej formy fizycznej. Od lat mówi się o tym, że regularna aktywność fizyczna jest kluczowa dla zdrowia i kondycji osób starszych dlatego warto rozważyć jedną z najlepszych form aktywności fizycznej dla seniorów – aqua aerobik.

Ćwiczenia w wodzie dla seniorów - zalety

Aqua aerobik to rodzaj ćwiczeń wykonywanych w wodzie, które stanowią doskonałą formę treningu zarówno dla ciała, jak i dla umysłu.

Woda jest doskonałym środowiskiem do treningu dla osób starszych. Dzięki swojej gęstości zapewnia ona odpowiednie wsparcie dla stawów, co zmniejsza ryzyko kontuzji i pomaga w łagodzeniu bólu. Dodatkowo, woda działa jak naturalny opór podczas treningu, co sprawia, że mięśnie są bardziej aktywowane niż podczas ćwiczeń na lądzie. To świetna forma treningu cardio, która poprawia wydolność serca i układu krążenia.

Jakie są inne zalety ćwiczeń w basenie dla seniorów?

 • Poprawa kondycji;
 • Poprawa ciśnienia;
 • Poprawa samopoczucia, produkcja endorfin;
 • Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych;
 • Zmniejszenie tkanki tłuszczowej;
 • Zwiększenie objętości płuc;
 • Przeciwdziałanie osteoporozie;
 • Przyspieszenie przemiany materii;
 • Zmniejszenie ryzyka kontuzji;
 • Ujędrnienie skóry;
 • Zmniejszenie obrzęków i opuchlizn ciała;

Nie bez powodu aqua aerobik cieszy się coraz większą popularnością wśród osób starszych. To bezpieczna, efektywna i przyjemna forma aktywności fizycznej, która nie tylko pomaga w utrzymaniu sprawności, ale także poprawia samopoczucie i jakość życia. Gimnastyka w wodzie ma pozytywny wpływ na psychikę seniorów. Ćwiczenia w wodzie są relaksujące i stymulują endorfiny, które poprawiają nastrój i redukują stres. Ponadto, trening grupowy sprzyja integracji społecznej i budowaniu więzi z innymi uczestnikami.

Aqua aerobik - co zabrać na zajęcia?

Przed rozpoczęciem zajęć w wodzie należy zastanowić się, co będzie Nam potrzebne? Oczywiście trzeba przygotować odpowiedni strój na basen – wygodny kostium kąpielowy i czepek ( wymaga go większość pływalni ). Warto również zabrać ze sobą coś do picia – najlepiej wodę. Dodatkowo można zabrać ze Sobą okularki pływackie, jednak na naszych zajęciach zawsze dotyka się podłoża, w związku z tym nie są one wymagane. Jeśli nie czujesz się na siłach w wodzie lub nie potrafisz pływać nie martw się!

Zawsze do Twojej dyspozycji mamy dostępne pasy wypornościowe, które utrzymają Cię na powierzchni  podczas ćwiczeń!

Zobacz jak aqua aerobik odmienił życie Pani Hani!

Zachęcamy wszystkich seniorów do spróbowania aqua aerobiku i odkrycia jego niezliczonych korzyści! Pamiętajcie, że niezależnie od wieku, ważne jest dbanie o Swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Aqua aerobik może być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą utrzymać dobrą formę i cieszyć się życiem w podeszłym wieku.

Do zobaczenia na basenie!

Opublikowany wAqua Aerobik, zdrowie, Zdrowy kręgosłup

Przeczytaj również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *