Menu Zamknij

Aqua Aerobik – ćwiczenia dla każdego.

 

Aqua aerobik to gimnastyka w wodzie przeznaczona dla każdego bez względu na płeć i wiek. Ćwiczenia w wodzie poprawiają ogólny stan zdrowia, dotleniają tkanki, usprawniają krążenie oraz pracę serca, likwidują napięcie i stres.
Aqua aerobik to doskonałe rozwiązanie dla:
– osób chcących schudnąć
– osób mających problemy z kręgosłupem
– kobiet w ciąży
– osób chcących pozostać w dobrej formie
– osób, które są zainteresowane połączeniem sportu i zabawy

Nie jest wymagana umiejętność pływania oraz duża sprawność fizyczna, ponieważ w trakcie zajęć wykorzystywane są przybory umożliwiające swobodne unoszenie się na powierzchni wody (pasy wypornościowe). Nie krępują one ruchów, a pozwalają bez problemu utrzymać się na powierzchni wody dając tym samym poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Aqua aerobik może stanowić również formę rehabilitacji, ponieważ ćwiczenia w wodzie odciążają kręgosłup i stawy, sprzyjają rozluźnieniu mięśni oraz wpływają na kształtowanie prawidłowej postawy.

Ćwiczenia w wodzie przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej (w trakcie 30-minutowych zajęć można spalić nawet 400 kalorii) oraz pomagają w pozbyciu się cellulitu.

Aqua aerobik to również wspaniałe rozwiązanie dla kobiet w ciąży, ponieważ w wodzie dzięki odciążeniu są one w stanie wykonać ćwiczenia, których nie wykonałyby na sali. Tempo oraz rodzaj ćwiczeń są specjalnie dopasowane do ich możliwości.

Zajęcia prowadzone są przy muzyce przez wykwalifikowanych instruktorów, absolwentów AWF, rehabilitacji, fizjoterapii. Do wykonywania ćwiczeń używane są różnego rodzaju sprzęty, m.in. makarony piankowe o różnych długościach, deski, piłki, rękawiczki.

Aqua aerobik to sport pozytywnie wpływający zarówno na stan naszego zdrowia, jak i ducha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *