Menu Zamknij

3️⃣ filary zdrowia


Być zdrowym i mieć dużo energii na co dzień. Ten cel wcale nie jest taki trudny do osiągnięcia wystarczy spełnić 3 istotne warunki nawet gdy wdrożysz je w wersji minimalnej twój stan zdrowia już znacząco się potrafi.
Dzisiaj właśnie przedstawiam Wam taką wersję minimalną na zdrowie i świetne samopoczucie

1️⃣ I FILAR aktywność fizyczna 🚶‍♀️🚶‍♂️🏃🏃‍♂️🏋️🤸‍♂️⛹️🏊‍♀️🤽‍♀️🤽‍♂️🚴nie musi być bardzo intensywna ważne aby była systematyczna. Regularny ruch wspomaga utrzymanie właściwej wagi ciała jest elementem profilaktyki wielu schorzeń oraz korzystnie wpływa na nasze samopoczucie.

Jak ćwiczyć❓
👉 WHO zaleca podejmowanie co najmniej 30 minutowej umiarkowanej aktywności fizycznej przez 5 dni. Zaleca także, aby uwzględniać ćwiczenia zwiększające siłę mięśni i wytrzymałość.
👉 Tak naprawdę jeżeli uczęszczacie na nasze zajęcia aqua aerobiku lub ćwiczenia zdrowy kręgosłup online 2 razy w tygodniu to wystarczy, że co drugi dzień przejdziecie się na spacer i macie normę tygodniowej aktywności wykonaną.

2️⃣ II FILAR Zdrowa dieta 🥦🥒🥬🌶🌽🥦🥑🍆🍅🍈🍎🍊🍌🍉🍇🥗

W dużym skrócie dieta powinna być różnorodna. Nie ma jednego produktu spożywczego, który zawierałby wszystkie niezbędne składniki.

Dlatego w dużym skrócie zadbaj aby w diecie znalazły się :
✅ Warzywa i owoce
✅ Produkty zbożowe pełnoziarniste
✅ Mięso i ryby
✅ Zdrowe tłuszcze roślinne są niezbędne do prawidłowego przyswajania witamin
✅ Orzechy i nasiona
✅ Kiszonki
✅ Zioła

Unikaj:
✅ Cukru
✅ Żywności wysoko przetworzonej i fast foodów
✅ Soli kuchennej
✅ Kolorowych napojów zwłaszcza gazowanych
✅ Ograniczaj gluten i nabiał

3️⃣ III filar sen i regeneracja 🛌🛌

Brak snu ma wpływ na pamięć, koncentrację i efektywną pracę mózgu, sprzyja nadwadze i powoduje obniżoną odporność organizmu na choroby i wirusy
Dlatego śpij codziennie 7-8 godzin dziennie.

Zadbaj również o regenerację:
✅ Odpoczywaj w weekendy
✅ Znajdź czas tylko dla siebie
✅ Spędzaj czas z przyjaciółmi i z rodziną

Jeżeli zadbasz o te trzy obszary twojego życia poczujesz, że Twoje życie jest pełne równowagi codziennie rano wstajesz pełna pozytywnej energii 

Opublikowany wUncategorized

Przeczytaj również...