Menu Zamknij

Problem z nadwagą? Aqua aerobik pomoże Ci schudnąć!

aqua aerobik schudnij, walka z nadwagą

aqua aerobik

Utrzymanie odpowiedniej masy ciała jest coraz częstszym problemem, z którym zmagają się ludzie w obecnych czasach. W Polsce na otyłość choruje 21% osób dorosłych, a 38% ma nadwagę. Według badań częstość występowania otyłości wzrosła nawet trzykrotnie od lat 80! Z tego powodu warto zastanowić się więc, jak sobie radzić kiedy kilogramów przybywa? Jednak jak być aktywnym jeśli ciążą Ci kilogramy?

Otyłość a nadwaga

Zanim zaczniemy rozważania warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić, jaka jest w ogóle różnica między nadwagą, a otyłością? Jak rozpoznać, kiedy dodatkowych kilogramów robi się naprawdę za dużo?

NADWAGA

Osoba zmagająca się z nadwagą to taka, która waży więcej niż to, co uważa się za zdrowe lub normalne dla określonego wieku i płci. Jest to pierwszy krok w drodze do otyłości. W organizmie powoli odkłada się tkanka tłuszczowa. Niekontrolowana i nieleczona nadwaga zwykle kończy się otyłością, dlatego warto szybko reagować na zwiększającą się wagę.

OTYŁOŚĆ

Otyłość jest uznawana za chorobę przewlekłą, która może powodować wiele negatywnych konsekwencji zdrowotnych takich jak:

  • cukrzyca
  • miażdżyca 
  • nadciśnienie tętnicze
  • choroby serca
  • choroby zwyrodnieniowe stawów
  • nowotwory
  • choroby wątroby

Ponadto osoby  z nadwagą, jak i osoby otyłe są narażone na wysokie ryzyko depresji. Nadmierna masa ciała zwykle wiąże się z brakiem akceptacji własnego wyglądu i znacznym obniżeniem pewności siebie. Niestety osoby otyłe muszą stawić czoła stygmatyzacji ze strony społeczeństwa. 

aqua aerobik otyłość a nadwaga

Aqua aerobik w walce z nadwagą

Poza zmianą diety, aby skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów, należy wprowadzić do życia regularną aktywność fizyczną. Jest to częsty problemem, z którym zmagają się osoby podejmujące walkę z nadwagą lub otyłością. Dodatkowe kilogramy znacznie obciążają stawy ( zwłaszcza kolanowe i biodrowe ) powodując dyskomfort, a nawet ból podczas poruszania się. Każda aktywność fizyczna, której towarzyszy ból może znacznie demotywować osoby, które próbują schudnąć. Ponadto może prowadzić do powikłań i rozwinięcie się choroby zwyrodnieniowej stawów!

Aqua aerobik to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej dla osób z nadwagą, które chcą schudnąć i poprawić swoje zdrowie!
Ćwiczenia w wodzie są idealne dla osób z problemami stawów, ponieważ woda redukuje nacisk na stawy, znacznie zmniejszając ryzyko kontuzji i powikłań. Dodatkowo, aqua fitness wykorzystuje opór wody, co sprawia, że praca mięśni jest znacznie bardziej intensywna niż podczas ćwiczeń na lądzie.
Podczas aqua aerobiku można wykonywać różnorodne ćwiczenia, których wiele osób zmagających się z nadwagą nie jest w stanie wykonać na lądzie. Godzina takich ćwiczeń dla osoby ważącej przykładowo 100 kg to aż 420 kcal mniej!

Poznaj ćwiczenia w wodzie, które szybko spalają tkankę tłuszczową

Jeśli masz problem z nadwagą i szukasz skutecznej metody, by się od niej uwolnić, spróbuj aqua aerobiku! To nie tylko świetna forma aktywności fizycznej, ale także doskonały sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia. Zanurz się w wodzie i zacznij pracować nad swoją sylwetką już dziś!

Opublikowany wAqua Aerobik, zdrowie

Przeczytaj również...