Menu Zamknij

Aqua aerobik czy siłownia?

Siłownia jest najpopularniejszą formą aktywności. Pokażmy więc jej wady i zalety, porównując ją do aqua aerobiku.

💦Na siłowni mamy dużą dowolność i różnorodność. Odpowiada to osobom niezależnym i potrafiącym ułożyć sobie plan treningowy.

💦Aqua aerobik jest zorganizowaną, grupową formą ćwiczeń. Przed rozpoczęciem zajęć nie trzeba przygotowywać się i planować samodzielnie treningu.

💦Na siłowni zazwyczaj znajdują się maszyny podzielone kategoriami ćwiczeń: cardio lub konkretne partie mięśniowe. Można zaplanować trening pod własny cel.

💦Aqua aerobik działa na całe ciało. Do wzmacniania mięśni używa się piankowych sprzętów, takich jak makarony czy hantle wodne.

💦Siłownia mocno obciąża stawy, a podczas ćwiczeń występuje duże ryzyko kontuzji. Przed treningiem należy zrobić dokładną rozgrzewkę, a trening najlepiej ułożyć razem z wykwalifikowanym trenerem.

💦Aqua aerobik nie obciąża stawów ani kręgosłupa, a dzięki oporowi wody ryzyko kontuzji jest minimalne. Aqua aerobik często polecany jest przez lekarzy jako forma fizjoterapii.

💦Aqua aerobik sprawdzi się dla osób niezaawansowanych, borykających się z problemami z kręgosłupem i stawami oraz niepotrafiących samodzielnie planować tregingu.

💦Siłownia sprawdzi się dla osób niezależnych, zaawansowanych, lubiących wyzwania i mających jasno określony cel treningowy.

Chciałabyś dołączyć do Aqua Aerobiku z Figurą? Sprawdź liczbę wolnych miejsc i wybierz swoją grupę https://www.aqua-aerobik.pl/